I Prywatne Liceum Ogólnokształcące

Prywatne Gimnazjum nr 1

Osiągnięcia

I Prywatne Liceum Ogólnokształcące za pracę społeczną i wychowanie otrzymało:

  • 2014 - Medal 2 Korpusu Zmechanizowanego im. gen. broni Władysława Andersa
  • 2014 - Krzyż 100 - lecia wymarszu Kadrówki
  • 2011 - Medal 100 - lecia Harcerstwa w Prokocimiu
  • 2010 - Złote Honorowe Odznaczenie z okazji 100-lecia Harcerstwa w Krakowie
  • 2010 - Medal 750-lecia lokacji Miasta Krakowa
  • 2006 - Złota Honorowa Odznaka Przyjaciół Harcerstwa
  • 2006 - w czerwcu otrzymało tytuł "Szkoła wyróżniona za wychowanie" jako 40 z 2500 szkół w województwie małopolskim
  • 2005 - Złoty Medal "Za Zasługi" - Komendanta Krakowskiej Chorągwi ZHP
  • 2005 - Dyplom Wojewody Małopolskiego za pomoc w organizowaniu obchodów 60. rocznicy oswobodzenia KL-Auschwitz-Birkenau
  • 2003 - Złoty Medal Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej
  • 2003 - Złoty Medal "Sapera Aude" Polskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wilnie
  • 2002 - Medal Towarzystwa Opieki nad Majdankiem
  • 2001 - Medal "Za zasługi" - Komendanta Krakowskiej Chorągwi ZHP
  • 2001 - Srebrną Honorową Odznakę Przyjaciół Harcerstwa
  • 2000 - Medal "Za zasługi dla Ligi Obrony Kraju"
  • 1997 - Złotą Honorową Odznakę Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów

Prywatne Gimnazjum Nr 1 za pracę społeczną i wychowanie otrzymało:

  • 2014 - Medal 2 Korpusu Zmechanizowanego im. gen. broni Władysława Andersa
  • 2014 - Krzyż 100 - lecia wymarszu Kadrówki
  • 2011 - Medal 100 - lecia Harcerstwa w Prokocimiu
  • 2006 - Złota Honorowa Odznaka Przyjaciół Harcerstwa
  • 2006 - w czerwcu otrzymało tytuł "Szkoła wyróżniona za wychowanie" jako 39 z 2500 szkół w województwie małopolskim
  • 2005 - Złoty Medal "Za Zasługi" - Komendanta Krakowskiej Chorągwi ZHP
  • 2003 - Złoty Medal Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej
  • 2003 - Złoty Medal "Sapera Aude" Polskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wilnie
  • 2002 - Medal Towarzystwa Opieki nad Majdankiem
  • 2002 - Medal " Za zasługi" - Komendanta Krakowskiej Chorągwi ZHP

Spektakle  Teatru SIGNUM zostały uhonorowane:

  • 2014 – Nagroda indywidualna na Festiwalu Teatrów Szkolnych Polski Południowej za rolę w spektaklu "Piękne i bestie. Inspiracje." – J. Jakubiec
  • 2014 – II nagroda w Małopolskich Spotkaniach Teatrów Gimnazjalnych (Scena "i") (spektakl "Piękne i bestie. Inspiracje.")
  • 2014 – Nagroda Specjalna na Festiwalu Teatrów Szkolnych Polski Południowej za spektakl "Piękne i bestie. Inspiracje."
  • 2014 – III miejsce na Festiwalu Teatrów Młodzieżowych "Teatr moich marzeń" (spektakl "Piękne i bestie. Inspiracje.")
  • 2013 – Nagrody indywidualne w konkursie recytatorskim im. C.K.Norwida – K. Jaworska (II miejsce) i T. Adamczyk (wyróżnienie)
  • 2013 – Nagrody indywidualne w konkursie recytatorskim – A. Makowska (wyróżnienie) i P. Kępa (wyróżnienie)
  • 2012 – Wyróżnienie w XIII Małopolskich Spotkaniach Teatrów Gimnazjalnych (Scena "i") (spektakl "Dźwięki")
  • 2012 – III miejsce na XXIII Młodzieżowych Prezentacjach Teatralnych "Teatr moich marzeń" (spektakl "O, kurczę! Ale podwórko")
  • 2011 – Aktorska nagroda indywidualna dla Piotra Rybkowskiego na Przeglądzie Teatrów Szkół Niepublicznych za rolę dyrektora szkoły w spektaklu "Reforma oświaty, czyli gdzie to zanieść"
  • 2011 – Aktorska nagroda indywidualna dla Agaty Niki na Przeglądzie Teatrów Szkół Niepublicznych za rolę pani wizytator w spektaklu "Reforma oświaty, czyli gdzie to zanieść"
  • 2011 – Wyróżnienie w Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów Gimnazjalnych (Scena "i") (spektakl "Reforma oświaty, czyli gdzie to zanieść")
  • 2011 - Wyróżnienie na Festiwalu Teatrów Młodzieżowych "Teatr moich marzeń"  (spektakl "Reforma oświaty, czyli gdzie to zanieść")
  • 2010 - III miejsce w Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów Gimnazjalnych (Scena "i") (Spektakl "Czas WIelkiej Przemiany)
  • 2010 - Nagroda specjalna na Przeglądzie Teatrów Szkół Niepublicznych Krakowa w Teatrze Ludowym (Spektakl "Czas WIelkiej Przemiany)
  • 2010 - Wyróżnienie w Przeglądzie Kabaretów Szkolnych Krakowa "Gęba" (program "(Przeważnie) Twardzi Faceci")
  • 2009 - Nagroda indywidualna w Przeglądzie Kabaretów Szkolnych Krakowa "Gęba" (Łukasz Fraś, IIIa, monolog "Do Włoch jadę, tato")
  • 2009 - I nagroda w Przeglądzie Kabaretów Szkolnych Krakowa "Gęba" (spektakl "Niefortunna wyprawa")
  • 2009 - Nagroda indywidualna na Przeglądzie Teatrów Szkół Niepublicznych Krakowa w Teatrze Ludowym (Michał Strejczek, IIIGa,
    Chińczyk w spektaklu "Niefortunna wyprawa")
  • 2008 - III miejsce na Festiwalu Teatrów Młodzieżowych "Teatr moich marzeń"  (spektakl "W pustyni i w paszczy")
  • 2008 - Aktorska nagroda indywidualna dla Hanny Kużdżał na Festiwalu Teatrów Młodzieżowych "Teatr moich marzeń"
  • 2008 - Aktorska nagroda indywidualna dla Oskara Podlasińskiego na Festiwalu Teatrów Młodzieżowych "Teatr moich marzeń"
  • 2007 - Nagroda na Festiwalu Artystycznym Młodzieży (Stefan Warzyński, monodram "Wysłuchaj mnie, stary")
  • 2007 - III miejsce na Przeglądzie Teatrów Szkół Niepublicznych Krakowa w Teatrze Ludowym (spektakl "Tryptyk bardzo życiowy")
  • 2006 - (maj) Krakowski Konkurs Monodramów ? Teatr Jednego Aktora - STEFAN WARZYŃSKI, II miejsce
  • 2006 - (maj) Festiwal Teatrów Szkół Niepublicznych Krakowa - ADRIANNA BYSZEWSKA, nagroda indywidualna
  • 2006 - (maj) Konkurs Poetycki ?Pięć Wierszy? - DAWID GORCZYCA
  • 2006 - (maj) Festiwal Teatrów Szkół Niepublicznych Krakowa: ?Na początku był chaos? - I miejsce, nagroda dla Zespołu za scenariusz
  • 2006 - (maj) Festiwal Artystyczny Młodzieży, DK A.Bursy: ?Gdzie jesteś, źródło?...?
  • 2006 - (maj) Festiwal Teatrów Gimnazjalnych, DK A.Bursy ?Na początku był chaos?
  • 2006 - (marzec) Konkurs na Spektakl o Papieżu: ?Gdzie jesteś, źródło?...?
  • 2005 - (grudzień) Ogólnopolski Konkurs Recytatorski i Poezji Śpiewanej na utwór patriotyczny, Warszawa - Katarzyna Szymuś, III miejsce (recytacja); Tomasz Świerczek III miejsce (poezja śpiewana)
  • 2005 - (grudzień) Alfik Humanistyczny - ANNA MALIK, III Ga, ADRIANNA BYSZEWSKA, I LO, STANISŁAW TRONOW II LO, MAŁGORZATA BASTER, III LO
  • 2005 - (listopad) Konkurs Recytacji i Poezji Śpiewanej, DK A.Bursy - ADRIANNA BYSZEWSKA
  • 2005 - (listopad) Konkurs Literacki na opowiadanie science-fiction -  ANNA MALIK, LUDMIŁA ANTOŃ, MAGDA BIALIK
  • 2005 - (listopad) Konkurs Recytatorski PWST - Tomasz Świerczek
  • 2005 - Wyróżnienie dla Ady Byszewskiej na Festiwalu Artystycznym Młodzieży  MDK im. A.Bursy
  • 2005 - II miejsce na Krakowskim Konkursie Poezji Śpiewanej w II LO - Tomasz Świerczek
  • 2005 - Wyróżnienie dla Zespołu "Signum" w Przeglądzie Teatrów Szkół Niepublicznych w Teatrze Ludowym za spektakl "Marzenia na manowcach"
  • 2005 - II miejsce w kategorii poezji śpiewanej na Festiwalu Małych Form Teatralnych dla Tomasza Świerczka i Bartosza Bocheńskiego
  • 2005 - I miejsce w Krakowskim Konkursie Recytatorskim w kategorii Szkół Średnich dla Katarzyny Szymuś
  • 2004 - I miejsce na Przeglądzie Teatrów Szkół Niepublicznych Krakowa za spektakl "Pamiętniki Adama i Ewy"
  • 2004 - Indywidualne nagrody aktorskie - I miejsce dla Adrianny Byszewskiej za rolę Ewy i I miejsce dla Daniela Kuczaja za rolę Adama w spektaklu "Pamiętniki Adama i Ewy" na Przeglądzie Teatrów Szkół Niepublicznych Krakowa
  • 2004 - Nagroda indywidualna (I miejsce) dla Daniela Kuczaja na Festiwalu Teatrów Młodzieżowych "Teatr moich marzeń" za rolę Adama w "Pamiętnikach Adama i Ewy"
  • 2004 - I nagroda dla Daniela Kuczaja na Festiwalu Poezji Śpiewanej w Częstochowie
  • 2004 - Wyróżnienie dla Daniela Kuczaja i Katarzyny Szymuś na Festiwalu Małych Form Teatralnych w II LO w Krakowie w kategorii poezji śpiewanej
  • 2003 - I nagroda dla Daniela Kuczaja na Przeglądzie Poezji Śpiewanej im. A. Bursy
  • 2003 - Nagroda Specjalna Sceny "i" im. A. Bursy za spektakl "Złote czasy jaskiniowców"
  • 2002 - III miejscem na Festiwalu Artystycznym Młodzieży w Krakowie
  • 2002 - II miejscem na Małopolskim Przeglądzie Teatrów Młodzieżowych w Krakowie
  • 2002 - I miejscem na Przeglądzie Teatrów Szkół Niepublicznych Krakowa
  • 2002 - II miejscem na Festiwalu Teatrów Szkolnych Polski Południowej
  • 2002 - Grand Prix na Festiwalu Teatrów Szkolnych Polski Południowej

Osiągnięcia uczniów:

W latach: 2003, 2004 oraz 2005 uczeń klasy o profilu humanistycznym (teatralnym) Piotr Byszewski został trzykrotnie finalistą Międzywojewódzkiego Konkursu Matematycznego!

Uczeń 1 klasy gimnazjum - R. Stal zdobył 1 miejsce w woj. małopolskim i 2 miejsce w kraju w Ogólnopolskim Konkursie SPRACHDOKTOR 2004, a w roku 2005 był finalistą Konkursu Języka Niemieckiego

  • W 2013 roku Piotr Moszkowicz finalistą Małopolskiego Konkursu Informatycznego
  • W 2011 roku M. Wydro - finalistą Małopolskiego Konkursu Matematycznego
  • W 2011 roku J. Ciupis finalistą dwóch konkursów: Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego oraz Małopolskiego Konkursu Matematycznego
  • W 2011 roku T. Drobny - finalistą dwóch konkursów: Małopolskiego Konkursu Biologicznego oraz Małopolskiego Konkursu Chemicznego
  • W 2009 roku Hanna Kużdżał z klasy IIIga uzyskała tytuł laureata Małopolskiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego
  • W 2008 roku Jan Kużdżał uzyskał tytuł finalisty konkursu przedmiotowego z biologii
  • W 2006 roku dwóch gimnazjalistów zostało finalistami konkursów przedmiotowych (M. Chojnacki-matematyka, L. Antoń- j. angielski) a laureatem konkursu j. polskiego została A. Malik
  • W 2004 roku Alina Bratko - finalistką Małopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów

 

  • W 2007 roku uczennica kl II LO- Adrianna Byszewska została Laureatem Konkursu Prezydenta Miasta Krakowa "8 Wspaniałych"

    Adrianna Byszewska

  • W 2007 roku uczennica kl I LO - Anita Ościak otrzymała tytuł Miss Nastolatek Małopolski

    Anita OściakAnita Ościak

  • W 2007 roku Bartek Bocheński uczeń kl III LO zajął 3 miejsce w zawodach motocyklowych

    Bartek BocheńskiBartek Bocheński

Małgorzata Krzeczowska

uczennica gimnazjum w latach 2006-07 była wielokrotną medalistką w zawodach hippicznych m.in:

  • I miejsce - Mistrzostwa Polski kucy i małych koni w skokach przez przeszkody gr B ? 2006
  • I miejsce - halowy puchar Polski kucy i małych koni w skokach przez przeszkody gr B ? 2006
  • I miejsce - Mistrzostwa Małopolski Kuce kategoria II ? 2006
  • I miejsce - Grand-Prix małych koni gr.E ? 2007
  • III miejsce - Grand ?Prix konkurs poznański gr.D ? 2007
  • I miejsce - Puchar Burmistrza Miasta Będzina ? 2007
  • IV miejsce - Mistrzostwa Polski małych  koni ? 2007

    Małgorzata KrzeczowksaMałgorzata Krzeczowksa

Karolina Zadrożna

uczennica gimnazjum - nasza Otylia

  • III miejsce na dystansie 50 m grzbietem i 50 m dowolnym w  Powiatowym Mittingu pływackim ? Skawina 2005
  • III miejsce na dystansie 200 m zmiennym  w Zimowych Mistrzostwach Okręgu Małopolskiego ? Piekary 2005
  • II miejsce na dystansie 50m dowolnym i 50 m grzbietowym w zawodach o Puchar Księdza Siemaszki ? Piekary 2006
  • III miejsce na dystansie 100m dowolnym w I Małopolskich Zawodach o Rycerski Puchar Kmity ? Zabierzów 2006
  • I miejsce w sztafecie 4x50m zmiennym w VII Zawodach o Puchar Burmistrza Myślenic ? Myślenice 2007
  • II miejsce sztafecie 4x50m zmiennym, III miejsce na dystansie 50 m dowolnym i III miejsce na dystansie 200m dowolnym  o Puchar Siemaszki ? Piekary 2007
  • I miejsce (50m grzbietowym) i II miejsce (50m dowolnym) w IX Zawodach Sportowych Krakowskich Gimnazjów Pływaniu 2007

    Karolina ZadrożnaKarolina Zadrożna
Natalia Koziarowska

uczennica gimnazjum ma wybitne osiągnięcia w jeździe konnej w kategorii skoki przez przeszkody:

  • I miejsce Mistrzostwa Polski 2006
  • III miejsce Mistrzostwa Polski 2006
  • IV miejsce Mistrzostwa Polski Juniorów 2007
  • I miejsce eliminacje Halowego Pucharu Polski Juniorów 2007
  • II miejsce  eliminacje Halowego Pucharu Polski Juniorów 2007
  • I miejsce Zawody Ogólnopolskie, finał rundy juniorskiej 2007
  • III miejsce Zawody Ogólnopolskie, finał rundy juniorskiej 2007
  • I miejsce Mistrzostwa Polski LZS 2007
  • I miejsce Mistrzostwa Małopolski Juniorów 2007
  • X miejsce Międzynarodowe zawody Austria 2007

    Natalia KoziarowskaNatalia Koziarowska